Transport to Greece

Εδώ βάζουμε links από διάφορες χρήσιμες σελίδες ΜΕ μουσικό περιεχόμενο και ΑΝΕΥ

Topic author
toylos Admin
Administrator
Administrator
Όνομα / Name: Γιώτης
Τοποθεσία (Location): Ελλάδα
Μουσικό όργανο / Music Instrument: Πλήκτρα
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KORG KRONOS X 61 + KORG Pa4x 61 + KORG TRITON EXTREME 76(MOSS,96ΜΒ)
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Αναζήτηση από το Google
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ενημερωση,Ανταλλαγή απόψεων
x 1
x 6
Group: Administrators
Has thanked: 2 times
Flag: Greece
Zodiac: Taurus
Status: Offline

Transport to Greece

Post #1 by toylos Admin » Wed May 01, 2013 7:26 pm

Να και κάτι που είναι πολύ ενδιαφέρον για αυτούς που ασχολούνται με το Ebay γενικά online καταστήματα και θέλουν να μεταφέρουν κάποιο δέμα από το Εξωτερικό..

Σου δίνει την δυνατότητα να αγοράσεις κάποιο προιόν που ο προμηθευτής δεν το στέλνει στην Ελλάδα αλλά το αναλαμβάνει αυτή η επιχείρηση!!!

Και από τιμές αρκετά καλές..

Δείτε εδώ
0 x

Image

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

gianniskorg
Power user
Power user
Όνομα / Name: Γιάννης! jk!
Τοποθεσία (Location): Περιστέρι Αttικής!
Επάγγελμα / Occupation: Καλλιτέχνης, γενικότερα!!!
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: Korg: PA-800, και το ριμάδι Pa3x-61k
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: απο το google
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Πληροφορίες, γνώσεις, και γνωριμίες με άλλους μουσικούς!
YouTube Channel: vikto95
x 22
x 1
Group: Registered users
Been thanked: 1 time
Zodiac: Libra

Re: Transport to Greece

Post #2 by gianniskorg » Wed May 01, 2013 10:29 pm

Γεια σου Γιώτη λεβεντιά !!! να εισαι καλά!!!
0 x

KONNECTORAS Admin
Administrator
Administrator
Όνομα / Name: Βασίλης
Τοποθεσία (Location): Νίκαια
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KURZWEIL: K2000S v3.87 w/P-RAM, 64MB sample ram & Compactflash Drive modification, K2500R v5.01 w/P-RAM2, 128MB sample ram & KDFX, K2600S v4.11 w/128MB P-RAM26, sample ram, RMB26-1 έως 4, & Compactflash Drive modification, Expression Mate (Ribbon Controller),
KORG: WAVESTATION SR, TRITON EXTREME 76 w/MOSS & 96MB sample ram, TRITON RACK (w/EXB-MOSS, EXB-SCSI, EXB-PCM 01-02-04-05-06-07-08-09), TRINITY PLUS (w/SOLO-TRI,HDR-TRI,DI-TRI,PBS-TRI), PA3X 76 w/EXB-M256, PAD CONTROL
ROLAND: JD990 w/SR-JV 04, JV1080 w/SR-JV 04-06-11-99, XV5080 w/128MB sample ram, SR-JV 01-07-19-98 & SRX 06-07-04-98, FANTOM-XR w/SRX 01-02-03-11-97 &1GB sample ram
YAMAHA: TG500 w/1MB flash ram, RM50 w/0.5MB flash ram, MOTIF ES6 (w/ PLG150-VL-AN-DX & 1GB sample ram), VL70M, PSS680+790, PSR500
CASIO: CZ101
AKAI: SG01V
NOVATION: SL 61 MK II
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Από αναζήτηση στο google...!
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ανταλλαγή γνώσεων, απόψεων, υλικού, τεχνικής βοήθειας καθώς και γνωριμίες με ανθρώπους του ίδιου ενδιαφέροντος, την μουσική τεχνολογία ή καλύτερα την τεχνολογία στην υπηρεσία της μουσικής!!!
Facebook Profile: Konnectoras Konnex
x 44
x 5
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times
Zodiac: Scorpio

Post #3 by KONNECTORAS Admin » Wed May 01, 2013 11:54 pm

Καλό!!!!
Ευχαριστούμε Γιώτη!
0 x
Image Η ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ ΠΑΙΔΙΑ!!!!

Image ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΗΡΘΕ ΤΟ ΘΗΡΙΟ !!!

Topic author
toylos Admin
Administrator
Administrator
Όνομα / Name: Γιώτης
Τοποθεσία (Location): Ελλάδα
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KORG KRONOS X 61 + KORG Pa4x 61 + KORG TRITON EXTREME 76(MOSS,96ΜΒ)
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Αναζήτηση από το Google
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ενημερωση,Ανταλλαγή απόψεων
x 1
x 6
Has thanked: 2 times
Zodiac: Taurus

Post #4 by toylos Admin » Thu May 02, 2013 4:03 pm

Νομίζω είναι μια πολύ καλή περίπτωση παίδες.. ;)
0 x
Image

Disable adblock

gus4
Newbie
Newbie
Όνομα / Name: ΓΙΑΝΝΗΣ
Τοποθεσία (Location): ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μουσικό όργανο / Music Instrument: DJ
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ

Post #5 by gus4 » Thu Dec 12, 2013 12:35 pm

Καλησπερα παιδια, επειδη οταν εκανα μια σχετικη αναζητη για την υπηρεσια του Transport2Greece στο Google, επεσα και στο δικο σας το φορουμ και διαβασα και εδω σχετικα γιαυτο, θεωρησα σκοπιμο να κανω ενα registration και να γραψω και εδω!

Ημουν λοιπον στην αναζητηση καποιον συγκεκριμενων ηχειων αρκετο καιρο τωρα, μεχρι που επεσε το ματι μου σε αυτο το Γερμανικο σιτε: HIFISHOP24

Τα ειχε σε διαστημικη προσφορα στα 179€ τελικη με 55% εκτπωση απο την αρχικη.

Σε ενα καταστημα που επισκευτηκα και τα ειχα βρει, δεν μου το αφηναν ουτε καν στην αρχικη τιμη που τα βρηκα σε αυτο το σιτε!

Βεβαια η αληθεια ειναι οτι το σιτε αυτο δεν κανει αποστολη στην Ελλαδα. Ετσι ψαχνοντας, μεσω ενος γνωστου αλλα και μεσα απο το δικο σας φορουμ εμαθα για το:
Transport2Greece

Επικοινωνησα μαζι τους και αφου τους εδωσα λεπτομερειες για τα ηχεια (βαρος, διαστασεις) ανελαβαν να μου τα μεταφερουν προς την Ελλαδα με κοστος 68,80€ το οποιο θεωρησα πολυ καλη τιμη!

Ετσι με ενα σμπαρο 2 τρυγωνια που λενε και εγω profit! ;)
0 x

alekoudis
Good user
Good user
Όνομα / Name: Αλέξανδρος
Τοποθεσία (Location): alex/poli
Μουσικό όργανο / Music Instrument: Keyboard
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KORG T3
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: γνώσεις
x 4
x 10

Post #6 by alekoudis » Thu Dec 12, 2013 4:34 pm

Με τους δασμούς τι γίνεται???
Αν είναι εκτός Ε.Ε?
Τους πληρώνουμε κανονικά να φανταστώ έτσι?
(μιας και η συγκεκριμένη εταιρία απευθύνεται σε μας μόνο στο θέμα της αποστολής..)
0 x

KONNECTORAS Admin
Administrator
Administrator
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KURZWEIL: K2000S v3.87 w/P-RAM, 64MB sample ram & Compactflash Drive modification, K2500R v5.01 w/P-RAM2, 128MB sample ram & KDFX, K2600S v4.11 w/128MB P-RAM26, sample ram, RMB26-1 έως 4, & Compactflash Drive modification, Expression Mate (Ribbon Controller),
KORG: WAVESTATION SR, TRITON EXTREME 76 w/MOSS & 96MB sample ram, TRITON RACK (w/EXB-MOSS, EXB-SCSI, EXB-PCM 01-02-04-05-06-07-08-09), TRINITY PLUS (w/SOLO-TRI,HDR-TRI,DI-TRI,PBS-TRI), PA3X 76 w/EXB-M256, PAD CONTROL
ROLAND: JD990 w/SR-JV 04, JV1080 w/SR-JV 04-06-11-99, XV5080 w/128MB sample ram, SR-JV 01-07-19-98 & SRX 06-07-04-98, FANTOM-XR w/SRX 01-02-03-11-97 &1GB sample ram
YAMAHA: TG500 w/1MB flash ram, RM50 w/0.5MB flash ram, MOTIF ES6 (w/ PLG150-VL-AN-DX & 1GB sample ram), VL70M, PSS680+790, PSR500
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Από αναζήτηση στο google...!
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ανταλλαγή γνώσεων, απόψεων, υλικού, τεχνικής βοήθειας καθώς και γνωριμίες με ανθρώπους του ίδιου ενδιαφέροντος, την μουσική τεχνολογία ή καλύτερα την τεχνολογία στην υπηρεσία της μουσικής!!!
x 44
x 5

Post #7 by KONNECTORAS Admin » Thu Dec 12, 2013 5:22 pm

Αλέκο μην μπερδεύεις τα πράγματα.
Η εταιρεία αυτή απλά σου καλύπτει την περίπτωση να θέλεις να αγοράσεις κάτι και αυτός που το πουλάει να μην το στέλνει στην Ελλάδα (πχ ebay) ή την περίπτωση να σου προσφέρουν καλύτερα μεταφορικά από το μαγαζί που θα αγοράσεις...

Αν κάτι είναι για δασμούς, το τελωνείο θα τα ζητήσει από όλους τους μεταφορείς, δεν τα γλυτώνεις...
Εξάλλου αν δεις, η εταιρεία αυτή, αναλαμβάνει μόνο για περιπτώσεις αγορών εντός ΕΕ...
Για κοίτα τη σελίδα τους...
0 x

alekoudis
Good user
Good user
Όνομα / Name: Αλέξανδρος
Τοποθεσία (Location): alex/poli
Μουσικό όργανο / Music Instrument: Keyboard
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KORG T3
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: γνώσεις
x 4
x 10

Post #8 by alekoudis » Thu Dec 12, 2013 5:39 pm

Μάλιστα!!!! Διάβασα μόλις το description τους..
Ευχαριστώ!
0 x

KONNECTORAS Admin
Administrator
Administrator
x 44
x 5

Post #9 by KONNECTORAS Admin » Thu Dec 12, 2013 6:15 pm

gus4 wrote:Καλησπερα παιδια, επειδη οταν εκανα μια σχετικη αναζητη για την υπηρεσια του Transport2Greece στο Google, επεσα και στο δικο σας το φορουμ και διαβασα και εδω σχετικα γιαυτο, θεωρησα σκοπιμο να κανω ενα registration και να γραψω και εδω!

Ημουν λοιπον στην αναζητηση καποιον συγκεκριμενων ηχειων αρκετο καιρο τωρα, μεχρι που επεσε το ματι μου σε αυτο το Γερμανικο σιτε: HIFISHOP24

Τα ειχε σε διαστημικη προσφορα στα 179€ τελικη με 55% εκτπωση απο την αρχικη.

Σε ενα καταστημα που επισκευτηκα και τα ειχα βρει, δεν μου το αφηναν ουτε καν στην αρχικη τιμη που τα βρηκα σε αυτο το σιτε!

Βεβαια η αληθεια ειναι οτι το σιτε αυτο δεν κανει αποστολη στην Ελλαδα. Ετσι ψαχνοντας, μεσω ενος γνωστου αλλα και μεσα απο το δικο σας φορουμ εμαθα για το:
Transport2Greece

Επικοινωνησα μαζι τους και αφου τους εδωσα λεπτομερειες για τα ηχεια (βαρος, διαστασεις) ανελαβαν να μου τα μεταφερουν προς την Ελλαδα με κοστος 68,80€ το οποιο θεωρησα πολυ καλη τιμη!

Ετσι με ενα σμπαρο 2 τρυγωνια που λενε και εγω profit! ;)

Σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.
Σε παρακαλώ, ενημέρωσέ μας πως ολοκληρώθηκε η διαδικασία και τις εντυπώσεις σου συνολικά. ;)
0 x

gus4
Newbie
Newbie
Όνομα / Name: ΓΙΑΝΝΗΣ
Τοποθεσία (Location): ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μουσικό όργανο / Music Instrument: DJ
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ

Post #10 by gus4 » Sun Jan 12, 2014 11:49 pm

Καλήσπερα ξανα στο αγαπητο φορουμ!

Ζηταω συγγνωμη για την αργοπωρημενη μου απάντηση και συνεχιζω με τις εντυπωσεις μου. :P

1ον τα ηχεια τα σπανε απλα... ;)

2ον σχετικα με το Transport2Greece να πω την αμαρτια μου ειχα αρχικως τις ενδιαστασεις μου εαν τους χρησιμοποιησω η οχι..
δεν τους ηξερα, δεν με ηξεραν...so :P
ψωνιζω σχετικα συχνα απο το ebay οποτε ειχα σκεφτει αρχικα να τους χρησιμοποιησω ωστε να στειλω κατι σχετικα μικρο και μικρης αξιας.
Οποτε εαν πηγαινε κατι λαθος και εβγαινε scam το ολο κολπο να μην εχανα και τιποτα σπουδαιο..
Βεβαια τρωγομουν και τα ηθελα τα ηχεια για δωρο στον εαυτο μου για τις γιορτες ;)
Τους εκανα και ενα τηλεφωνο για να δω οτι υφιστανται για αρχη και προς μεγαλη μου εκπληξη με εξυπηρετησε ενα παλικαρι που τον ειχα στο τηλεφωνο κανα 20λεπτο και τον βομβαρδιζα με τις ερωτησεις μου σχετικα με το πως λειτουργουνε και το ποια ειναι η διαδικασια!

Το μονο που χρειαστηκε απο μερους μου ηταν λοιπον να δηλωσω στο HIFI σαν delivery address την αποθηκη που εχουν στην Γερμανια και μετεπειτα να συμπληρωσω την φορμα παραγγελειας σε αυτους.. και αυτο ηταν ολο!

αφου εγινε αυτο και εστειλα τα ηχειακια μου εκει...να πω την αληθεια ειχα αρχισει να ανυσηχω λιγο και ολο να λεω οτι θα τα κλαιω..
Ειδικα οταν ειχε αρχισει και να καθυστερει και λιγο το πραμα!!

Και πανω που ειχα αρχισει να σκαω δεχτηκα τηλεφωνο τους και μου ειπαν οτι η παραγγελεια μου εφτανε την επομενη μερα Θεσσαλονικη!
Απολογηθηκαν για την μικρη καθυστερηση που οφειλονταν λογο των εορτων και τα δρομολογια των φορτηγων ειχαν διαφοροποιηθει.
Την επομενη μερα λοιπον με ξανακαλεσαν και με ενημερωσαν οτι τα δεματα μου βρισκονται στην αποθηκη τους στην Θεσσαλονικη!
Ετρεξα λοιπον με την πρωτη ευκαιρια...πληρωσα αντικαταβολη εκει μπροστα (με μια μικρη επιβαρυνση) και τα τσιμπησα!!

Απο τοτε ειμαι λοιπον η γειτονια μου εχει λιγο παραπανω θορυβο!! :P
Oσο για το Transport2Greece..θα τους χρησιμοποιησω για οτιδηποτε αλλο μου προκυψει!

PS. Καλα θα ηταν να εστελναν και απο Αμερικη...αλλα μην τα θελουμε και ολα δικα μας :P
0 x

Disable adblock

Was This Topic Useful?

Return to “ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ”