Δυο m3 σε τιμές χάρισμα!

Ενημέρωση για μουσικές αγγελίες από το διαδύκτιο, που αφορούν μεταχειρισμένα ή καινούργια (όργανα, παρελκόμενα, αναλώσιμα κτλ) σε τιμή ευκαιρίας/προσφοράς...

toylos Admin
Administrator
Administrator
Όνομα / Name: Γιώτης
Τοποθεσία (Location): Ελλάδα
Μουσικό όργανο / Music Instrument: Πλήκτρα
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KORG KRONOS X 61 + KORG M3(EXB-M256+EXB-RADIAS) + KORG TRITON EXTREME 76(MOSS,96ΜΒ)
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Αναζήτηση από το Google
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ενημερωση,Ανταλλαγή απόψεων
x 1
x 6
Group: Administrators
Has thanked: 2 times
Flag: Greece
Zodiac: Taurus
Status: Offline

Re: Δυο m3 σε τιμές χάρισμα!

Post #11 by toylos Admin » Tue Feb 12, 2013 5:36 pm

Πότε η Korg έδωσε όλα τα καλούδια μαζεμένα σε ένα όργανο και να μην υστερεί σε κάτι και θα το κάνει τώρα?Δεν πρόκειται ποτέ να το κάνει..
Είπαμε είμαστε μαζόχες και μιά ζωή θα τρέχουμε από πίσω τους και θα αγοράζουμε ότι και να μας πασάρουν!!!

Παρεμπιπτόντως πρόσφατα πουλήθηκε Korg m3 61 πλήκτρα στο noiz και νομίζω ο κάτοχος ήταν από Σέρρες και αν θυμάμαι καλά το είχε 750 ευρώ κύριοι..

Εννοείται σε ένα βράδυ έφυγε το όργανο.. :ugeek:

Να πω επίσης ότι οργανάρα το Extreme με moss αλλά και το M3 έχω να πω πως έχει κάποια πραγματάκια που δεν υπάρχουν στο Extreme με moss.Λέγοντας πραγματάκια εννοώ κάποιους ήχους που είτε έτσι είτε αλλιώς σε extreme εγώ δεν τα έχω βρει ούτε τα έχω ακούσει..

Είμαι κάτοχος και των 2 οργάνων και δεν υποστηρίζω το m3 αυτή την στιγμή αλλά απλά λέω την αλήθεια.Το Μ3 έχει κάποια πράγματα που λείπουν από το Extreme αυτό είναι όλο..

Ίσως τα 2 δυο τους μαζί να ήταν ένα πιο ολοκληρωμένο όργανο με 320mb μνήμη!!!
0 x

Image

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Fotakis
User
User
Όνομα / Name: Fotakis
Τοποθεσία (Location): Ελλαδα
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KORG Pa3X/Triton Extreme+Moss/Trinity Plus[Solo-Tri]
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Τuxaίa aπό kάπoιo link σto internet Ψάxvoνtas για aγγeλies
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ta πάvτa,aγγeλies,evnmerwsh,uλιkό πλhρoφopies
x 3
Group: Registered users
Been thanked: 1 time

Post #12 by Fotakis » Wed Feb 13, 2013 1:19 pm

tony88 wrote:Παντως στα βαλκανια το M3 κυκλοφορησε και παρα πολυ μαλιστα...στις περισσοτερες ορχηστρες βλεπεις Μ3 αν και πλεον εχει αρχισει να κανει την εμφανιση του το KRONOS...οπως και να εχει ειναι ενα πολυ καλο οργανο αν και πιστευω πως θα επρεπε η Korg να διατηρησει την moss και σε αυτο το οργανο...στην μεταβαση απο Extreme σε M3 απο την μια κερδιζες σε ram και σε ποιοτητα ηχου απο την αλλη εχανες την moss...δικοπο μαχαιρι!!!

αυτό ακριβώς θα έπρεπε να πάρουν τα δυνατά σημεία του εχτρεμε και να βάλουν και + πράγματα στο μ3 ώστε το όργανο να γ.....!!!ετσι δεν θα σκαφτόμουν καν την αγορά του αλά το είπε ο Βασίλης γκαουυυ! οποτε απ το εχτρεμε παω κατευειαν σε κρονος που εχει και την ποιοτητα και την μνημη που και αυτη ακομη ειναι μικρη οταν οι αλες εταιριες ςιναι ηδη στο 1gb αλα και πολα στοιχεια απ την μοσσ
Last edited by Fotakis on Wed Feb 13, 2013 1:52 pm, edited 1 time in total.
0 x
Εδώ θα βρείτε την ομάδα που δημιουργήθηκε στο FaceBook για αγγελίες Πληκτροφόρων οργάνων & παρελκόμενων
https://www.facebook.com/groups/113956042034891/

Fotakis
User
User
Όνομα / Name: Fotakis
Τοποθεσία (Location): Ελλαδα
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KORG Pa3X/Triton Extreme+Moss/Trinity Plus[Solo-Tri]
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Τuxaίa aπό kάπoιo link σto internet Ψάxvoνtas για aγγeλies
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ta πάvτa,aγγeλies,evnmerwsh,uλιkό πλhρoφopies
x 3
Been thanked: 1 time

Post #13 by Fotakis » Wed Feb 13, 2013 1:47 pm

toylos wrote:Πότε η Korg έδωσε όλα τα καλούδια μαζεμένα σε ένα όργανο και να μην υστερεί σε κάτι και θα το κάνει τώρα?Δεν πρόκειται ποτέ να το κάνει..
Είπαμε είμαστε μαζόχες και μιά ζωή θα τρέχουμε από πίσω τους και θα αγοράζουμε ότι και να μας πασάρουν!!!

Παρεμπιπτόντως πρόσφατα πουλήθηκε Korg m3 61 πλήκτρα στο noiz και νομίζω ο κάτοχος ήταν από Σέρρες και αν θυμάμαι καλά το είχε 750 ευρώ κύριοι..

Να πω επίσης ότι οργανάρα το Extreme με moss αλλά και το M3 έχω να πω πως έχει κάποια πραγματάκια που δεν υπάρχουν στο Extreme με moss.Λέγοντας πραγματάκια εννοώ κάποιους ήχους που είτε έτσι είτε αλλιώς σε extreme εγώ δεν τα έχω βρει ούτε τα έχω ακούσει..

Είμαι κάτοχος και των 2 οργάνων και δεν υποστηρίζω το m3 αυτή την στιγμή αλλά απλά λέω την αλήθεια.Το Μ3 έχει κάποια πράγματα που λείπουν από το Extreme αυτό είναι όλο..

μα αυτό λέω ότι γιατί να κερδίσεις 2-3 πραγματάκια και να μην κερδίσεις μια οργαναρα ολοκληρωμένη!
0 x
Εδώ θα βρείτε την ομάδα που δημιουργήθηκε στο FaceBook για αγγελίες Πληκτροφόρων οργάνων & παρελκόμενων
https://www.facebook.com/groups/113956042034891/

KONNECTORAS Admin
Administrator
Administrator
Όνομα / Name: Βασίλης
Τοποθεσία (Location): Νίκαια
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KURZWEIL: K2000S v3.87 w/P-RAM, 64MB sample ram & Compactflash Drive modification, K2500R v5.01 w/P-RAM2, 128MB sample ram & KDFX, K2600S v4.11 w/128MB P-RAM26, sample ram, RMB26-1 έως 4, & Compactflash Drive modification, Expression Mate (Ribbon Controller),
KORG: WAVESTATION SR, TRITON EXTREME 76 w/MOSS & 96MB sample ram, TRITON RACK (w/EXB-MOSS, EXB-SCSI, EXB-PCM 01-02-04-05-06-07-08-09), TRINITY PLUS (w/SOLO-TRI,HDR-TRI,DI-TRI,PBS-TRI), PA3X 76 w/EXB-M256, PAD CONTROL
ROLAND: JD990 w/SR-JV 04, JV1080 w/SR-JV 04-06-11-99, XV5080 w/128MB sample ram, SR-JV 01-07-19-98 & SRX 06-07-04-98, FANTOM-XR w/SRX 01-02-03-11-97 &1GB sample ram
YAMAHA: TG500 w/1MB flash ram, RM50 w/0.5MB flash ram, MOTIF ES6 (w/ PLG150-VL-AN-DX & 1GB sample ram), VL70M, PSS680+790, PSR500
CASIO: CZ101
AKAI: SG01V
NOVATION: SL 61 MK II
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Από αναζήτηση στο google...!
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ανταλλαγή γνώσεων, απόψεων, υλικού, τεχνικής βοήθειας καθώς και γνωριμίες με ανθρώπους του ίδιου ενδιαφέροντος, την μουσική τεχνολογία ή καλύτερα την τεχνολογία στην υπηρεσία της μουσικής!!!
Facebook Profile: Konnectoras Konnex
x 43
x 5
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times
Zodiac: Scorpio

Post #14 by KONNECTORAS Admin » Wed Feb 13, 2013 3:45 pm

Fotakis wrote:
toylos wrote:Πότε η Korg έδωσε όλα τα καλούδια μαζεμένα σε ένα όργανο και να μην υστερεί σε κάτι και θα το κάνει τώρα?Δεν πρόκειται ποτέ να το κάνει..

μα αυτό λέω ότι γιατί να κερδίσεις 2-3 πραγματάκια και να μην κερδίσεις μια οργαναρα ολοκληρωμένη!

Γιατί, απλά είναι ΓΚΑΟΥΟΥΟΥΟΥΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!!!!!
Αυτός είναι ο ορισμός του αυτισμού!!!
Και ταλαιπωρούνε και εμάς και την τσέπη μας...! Και το μυαλό μας!!!

Α, όσο για το KRONOS, φίλε Φώτη, δεν είσαι σωστός.
Όταν έχεις αλουπάριστα -παρακαλώ ας μου επιτραπεί ο νεολογισμός- δείγματα, μπορείς να έχεις μέχρι και 55GB απευθείας ανάγνωση από το SSD!
0 x
Image Η ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ ΠΑΙΔΙΑ!!!!

Image ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΗΡΘΕ ΤΟ ΘΗΡΙΟ !!!

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

pa2x
Senior user
Senior user
Όνομα / Name: Δημήτρης
Τοποθεσία (Location): Ελλάδα, Αθήνα
Μουσικό όργανο / Music Instrument: Πιάνο, Αρμόνιο
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KORG PA4X_61+PaAS - YAMAHA MOXF6 - KAWAI VPC1
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Τυχαία
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Άτομα με τα ίδια ενδιαφέροντα.
x 2
x 4
Been thanked: 9 times
Zodiac: Capricorn

Post #15 by pa2x » Wed Feb 13, 2013 4:00 pm

Παιδιά η KORG μας προσέχει!
Σου λέει, ας μην τα δώσω όλα στο καινούργιο μοντέλο ώστε να μπορεί ο πωρωμένος πελάτης να πουλήσει σε καλή τιμή το προηγούμενο και να προμηθευτεί το καινούργιο μοντέλο άλλα και το μεθεπόμενο, στο οποίο θα έχω εισάγει και κάποια πράγματα που "παρέλειψα"...!!!
Οπότε μένουν και οι δύο ευχαριστημένοι...
0 x

toylos Admin
Administrator
Administrator
Όνομα / Name: Γιώτης
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KORG KRONOS X 61 + KORG M3(EXB-M256+EXB-RADIAS) + KORG TRITON EXTREME 76(MOSS,96ΜΒ)
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Αναζήτηση από το Google
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ενημερωση,Ανταλλαγή απόψεων
x 1
x 6
Has thanked: 2 times

Post #16 by toylos Admin » Wed Feb 13, 2013 5:23 pm

Η Korg η τιμή στα όργανα της σύμφωνα με αυτά που μας προσφέρει θα έπρεπε να είναι 1 χιλιαρικάκι κάτω αβλεπή,δηλαδή πχ η μάξιμουμ τιμή οργάνου να ήταν 2200-2400 ευρώ..Κάτι 3300 και 3400 δεν θα έπρεπε να υπήρχαν ούτε κατά φαντασία!!!
Μιλάμε πάντα σύμφωνα με αυτά που προσφέρει σε ανταγωνισμό με άλλες εταιρίες..

Και είπαμε καιρός για άλλα,ας ανοίξει το ματάκι-αυτάκι-μυαλουδάκι μας και για καμιά άλλη εταιρία εκτός Korg.Αμήν!!!

Όσον αφορά αυτό που λέει ο Δημήτρης παραπάνω ότι η Korg μας προσέχει δεν ισχύει 100%,είναι μια καλή περίπτωση σκέψης αλλά μόνο στα μοντέλα που περπάτησαν και άφησαν κάποια σχετική ιστορία σε πατάρια ας το πω..
Γιατί όλα τα άλλα μοντέλα της πέρασαν και ήταν κλάφτα Χαράλαμπε και εάν ήσουν-είσαι κάτοχος τους πλήρωνες-πληρώνεις και από την τσέπη σου για να τα πουλήσεις.. :o :shock:

Edit:Να συμπληρώσω επίσης ότι μπορεί να υπάρχουν 3-4 M3 στο noiz για πούλημα αλλά βλέπω επίσης στο noiz και 3-4 άτομα να ψάχνουν Μ3 είτε με ανταλλαγές είτε να αγοράσουν..Τι θέλει ν μας πει ο ποιητής τώρα δεν ξέρω...!!!

Σίγουρα δεν έχεις να κερδίσεις και πολλά από Extreme σε Μ3 αλλά από classic-TR-le σε Μ3 πολλά...
0 x
Image

Sakis Kalamata Mod
Moderator
Moderator
Όνομα / Name: Θανάσης Σταυριανέας
Μουσικό όργανο / Music Instrument: keybord's και άλλα !!!
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: Roland d-50 & Roland Rs-5 & Roland EM-55 & korg Pa3x
Μπουζούκι-Κλαρίνο-Drums.
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: apo to google !!!
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: enimerosi k psixagogia
YouTube Channel: http://www.youtube.com/user/MrTommyKala ... ature=mhee
x 2
Group: Global moderators
Zodiac: Cancer

Post #17 by Sakis Kalamata Mod » Wed Feb 13, 2013 6:51 pm

προφανως αυτοι που ενδιαφερονται να αγορασουν δεν τους κανουν οι τιμες οι οποιες αναγραφονται στις αγγελιες. Ειναι απλα τα πραγματα. Πουλαω ακριβα, και αγοραζω φθηνα...
Τες πα. Μου εχετε αναψει φωτιες με τα τριτον και τα Μ3. ολο και το σκεπτομαι...
0 x
Image

"Να είσαι καλός με τους συνανθρώπους σου ανεβαίνοντας,γιατι θα τους συναντήσεις έναν έναν κατεβαίνοντας"

Topic author
mi3s
Good user
Good user
Όνομα / Name: Βαγγέλης
Τοποθεσία (Location): Thessaloniki/Edessa
Μουσικό όργανο / Music Instrument: πιάνο
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: Kurzweil PC3K8,Korg M3
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Επικοινωνία με συναδέλφους

Post #18 by mi3s » Wed Feb 13, 2013 8:17 pm

toylos wrote:Η Korg η τιμή στα όργανα της σύμφωνα με αυτά που μας προσφέρει θα έπρεπε να είναι 1 χιλιαρικάκι κάτω αβλεπή,δηλαδή πχ η μάξιμουμ τιμή οργάνου να ήταν 2200-2400 ευρώ..Κάτι 3300 και 3400 δεν θα έπρεπε να υπήρχαν ούτε κατά φαντασία!!!
Μιλάμε πάντα σύμφωνα με αυτά που προσφέρει σε ανταγωνισμό με άλλες εταιρίες..

Και είπαμε καιρός για άλλα,ας ανοίξει το ματάκι-αυτάκι-μυαλουδάκι μας και για καμιά άλλη εταιρία εκτός Korg.Αμήν!!!

Όσον αφορά αυτό που λέει ο Δημήτρης παραπάνω ότι η Korg μας προσέχει δεν ισχύει 100%,είναι μια καλή περίπτωση σκέψης αλλά μόνο στα μοντέλα που περπάτησαν και άφησαν κάποια σχετική ιστορία σε πατάρια ας το πω..
Γιατί όλα τα άλλα μοντέλα της πέρασαν και ήταν κλάφτα Χαράλαμπε και εάν ήσουν-είσαι κάτοχος τους πλήρωνες-πληρώνεις και από την τσέπη σου για να τα πουλήσεις.. :o :shock:

Edit:Να συμπληρώσω επίσης ότι μπορεί να υπάρχουν 3-4 M3 στο noiz για πούλημα αλλά βλέπω επίσης στο noiz και 3-4 άτομα να ψάχνουν Μ3 είτε με ανταλλαγές είτε να αγοράσουν..Τι θέλει ν μας πει ο ποιητής τώρα δεν ξέρω...!!!

Σίγουρα δεν έχεις να κερδίσεις και πολλά από Extreme σε Μ3 αλλά από classic-TR-le σε Μ3 πολλά...

Εντάξει νομίζω τα παραλές.Γιατί νομίζεις ότι οι άλλες δύο μεγάλες εταρίες στην συγκεκριμένη κατηγορία οργάνων προσφέρουν κάτι παραπάνω?(yamaha-roland).Ειδικά παιδιά το kronos είανι σε άλλα επίπεδα και πολλοί δεν το έχουν καν καταλάβει.Απτά 256mb πήγαμε στα κάτι gb ram και στο streaming των 2 ssd και ακόμη υπάρχουν κάποιοι και μιλάνε για roland fantom g κτλ.(όχι εσύ,εσείς,νομίζω καταλαβαίνετε ποιον εννοώ(ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε )).Όπως και να χει κακά τα ψέματα ελάχιστοι είναι αυτοί που γνωρίζουν τι να κάνουν με τα όργανα ενώ οι περισσότεροι τα χρησιμοποιούν λες και είναι ακορντεον με 3-4 διαφορετικά fixed ηχοχρώματα.
0 x

KONNECTORAS Admin
Administrator
Administrator
Όνομα / Name: Βασίλης
Τοποθεσία (Location): Νίκαια
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KURZWEIL: K2000S v3.87 w/P-RAM, 64MB sample ram & Compactflash Drive modification, K2500R v5.01 w/P-RAM2, 128MB sample ram & KDFX, K2600S v4.11 w/128MB P-RAM26, sample ram, RMB26-1 έως 4, & Compactflash Drive modification, Expression Mate (Ribbon Controller),
KORG: WAVESTATION SR, TRITON EXTREME 76 w/MOSS & 96MB sample ram, TRITON RACK (w/EXB-MOSS, EXB-SCSI, EXB-PCM 01-02-04-05-06-07-08-09), TRINITY PLUS (w/SOLO-TRI,HDR-TRI,DI-TRI,PBS-TRI), PA3X 76 w/EXB-M256, PAD CONTROL
ROLAND: JD990 w/SR-JV 04, JV1080 w/SR-JV 04-06-11-99, XV5080 w/128MB sample ram, SR-JV 01-07-19-98 & SRX 06-07-04-98, FANTOM-XR w/SRX 01-02-03-11-97 &1GB sample ram
YAMAHA: TG500 w/1MB flash ram, RM50 w/0.5MB flash ram, MOTIF ES6 (w/ PLG150-VL-AN-DX & 1GB sample ram), VL70M, PSS680+790, PSR500
CASIO: CZ101
AKAI: SG01V
NOVATION: SL 61 MK II
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Από αναζήτηση στο google...!
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ανταλλαγή γνώσεων, απόψεων, υλικού, τεχνικής βοήθειας καθώς και γνωριμίες με ανθρώπους του ίδιου ενδιαφέροντος, την μουσική τεχνολογία ή καλύτερα την τεχνολογία στην υπηρεσία της μουσικής!!!
Facebook Profile: Konnectoras Konnex
x 43
x 5
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times
Zodiac: Scorpio

Post #19 by KONNECTORAS Admin » Wed Feb 13, 2013 8:23 pm

mi3s wrote:Εντάξει νομίζω τα παραλές.Γιατί νομίζεις ότι οι άλλες δύο μεγάλες εταρίες στην συγκεκριμένη κατηγορία οργάνων προσφέρουν κάτι παραπάνω?(yamaha-roland).Ειδικά παιδιά το kronos είανι σε άλλα επίπεδα και πολλοί δεν το έχουν καν καταλάβει.Απτά 256mb πήγαμε στα κάτι gb ram και στο streaming των 2 ssd και ακόμη υπάρχουν κάποιοι και μιλάνε για roland fantom g κτλ.(όχι εσύ,εσείς,νομίζω καταλαβαίνετε ποιον εννοώ(ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε )).Όπως και να χει κακά τα ψέματα ελάχιστοι είναι αυτοί που γνωρίζουν τι να κάνουν με τα όργανα ενώ οι περισσότεροι τα χρησιμοποιούν λες και είναι ακορντεον με 3-4 διαφορετικά fixed ηχοχρώματα.

Γκούχ, γκούχ! :mrgreen:
0 x
Image Η ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ ΠΑΙΔΙΑ!!!!

Image ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΗΡΘΕ ΤΟ ΘΗΡΙΟ !!!

jojef
Senior user
Senior user
Όνομα / Name: jojef
Τοποθεσία (Location): ελλαδα
Μουσικό όργανο / Music Instrument: αρμονιο
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: korg pa900
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: ανταλαγη αποψεων για την μουσικη
YouTube Channel: http://www.youtube.com/user/jojef100
Zodiac: Gemini

Post #20 by jojef » Wed Feb 13, 2013 9:21 pm

http://smart.noiz.gr/details.php?id=120034 αυτο τι σας λει
http://smart.noiz.gr/details.php?id=120034 αυτο τι σας λει
-->
0 x