Αγγελία Korg Triton Extreme

Ενημέρωση για μουσικές αγγελίες από το διαδύκτιο, που αφορούν μεταχειρισμένα ή καινούργια (όργανα, παρελκόμενα, αναλώσιμα κτλ) σε τιμή ευκαιρίας/προσφοράς...

Topic author
toylos Admin
Administrator
Administrator
Όνομα / Name: Γιώτης
Τοποθεσία (Location): Ελλάδα
Μουσικό όργανο / Music Instrument: Πλήκτρα
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KORG KRONOS X 61 + KORG M3(EXB-M256+EXB-RADIAS) + KORG TRITON EXTREME 76(MOSS,96ΜΒ)
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Αναζήτηση από το Google
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ενημερωση,Ανταλλαγή απόψεων
x 1
x 6
Group: Administrators
Has thanked: 2 times
Flag: Greece
Zodiac: Taurus
Status: Offline

Re: Αγγελία Korg Triton Extreme

Post #11 by toylos Admin » Tue Mar 26, 2013 9:21 pm

Filippas wrote:Είχα σχεδόν όλη την σειρά TRITON εκτός από το studio (για αυτό κατή ξέρω από συμβόλαια) :D πολύ καλά σεταρισμένα από μένα και από φίλους πληκράδες για λαϊκό ρεπερτόριο ..άκουσα το Μ3 με καλό σετ και έπαθα την πλάκα μου πολύ καλύτερο όργανο κατά την γνώμη μου παιδιά …για καπιών που θέλει να κάνη αγορά Μ3 με κλειστά τα μάτια δεν το συζητώ ιδικά τώρα που έπεσε και η τιμή του ..δεν λέω καλό και το extreme και θα παίζει για πολύ καιρό ακόμα στα πατάρια αλλά έγινε σούπα για αυτό και τα πουλάμε η περισσότερη …αυτή είναι η γνώμη μου ίσως είναι και λάθος δεν ξέρω .. :)

Έτσι είναι Φίλιππα,αν το σετάρεις σωστά το όργανο φυσάει..Για μένα είναι μεγάλη ευκαρία όποιος θέλει Μ3 με 1300 ευρω και εγγύηση 3 χρονάκια.Βέβαια με αυτό το θέμα που άνοιξα κάνω κακό σε αυτούς που θέλουν να πουλήσουν το Μ3 τους :? αλλά οκ πρέπει να λέμε και πιο είναι το πιο συμφέρον..
0 x

Image

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

travegom3
Senior user
Senior user
Όνομα / Name: Κώστας Ιωαννίδης
Τοποθεσία (Location): Ελλάδα,Αγρίνιο
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Ψάχνωντας τυχαία στο διαδίκτυο.
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Επικοινωνία με φίλους,Μusic Τechnology,Keyboards Τechnology
x 1
Group: Registered users
Zodiac: Gemini

Post #12 by travegom3 » Tue Mar 26, 2013 9:38 pm

Γνώμη μου είναι πως και το Triton Extreme με EXB-MOSS και το M3 με EXB-RADIAS είναι "οργανάρες" και αν σεταριστούν σωστά "γαζώνουν" και τα δύο.Αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει να αφιερωθεί λίγος χρόνος και όχι να περιμένουμε από τους ήχους που δίνουν οι αντιπροσωπείες και το internet να μας καλύψουν,και μετά να λέμε δεν κάνουν αυτά τα όργανα.Ή το άλλο,που μερικοί έχουν Classic και Studio και μετά πάνε σε Μ3 και Extreme με MOSS,αφού τα χρυσοπληρώσουν φυσικά,και φορτώνουν κάτι "ψευτοήχους" που είχαν στα άλλα και λένε μετά πως δεν υπάρχουν ήχοι και κάτι τέτοια.Άντε να μην τρελαθώ με κάτι πράγματα που βλέπω και ακούω.Όσων αφορά όμως το Kronos πάμε αλλού πιστεύω.Αυτά από 'μένα.
0 x

Topic author
toylos Admin
Administrator
Administrator
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KORG KRONOS X 61 + KORG M3(EXB-M256+EXB-RADIAS) + KORG TRITON EXTREME 76(MOSS,96ΜΒ)
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Αναζήτηση από το Google
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ενημερωση,Ανταλλαγή απόψεων
x 1
x 6

Post #13 by toylos Admin » Tue Mar 26, 2013 10:06 pm

Σε πληροφορώ φίλε Ντίνο πως το Μ3 και χωρίς την Exb-Radias γαζώνει απλά καλό είναι να έχεις και την exb-M256 μνήμη επάνω για να φορτώσεις αρκετά δείγματα..
0 x
Image

travegom3
Senior user
Senior user
Όνομα / Name: Κώστας Ιωαννίδης
Τοποθεσία (Location): Ελλάδα,Αγρίνιο
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Ψάχνωντας τυχαία στο διαδίκτυο.
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Επικοινωνία με φίλους,Μusic Τechnology,Keyboards Τechnology
x 1
Zodiac: Gemini

Post #14 by travegom3 » Tue Mar 26, 2013 10:32 pm

Και κάτι από Kronos.
[youtube]zm5lwhWOF_U[/youtube][youtube]MmJhWHDYyvg[/youtube]
[youtube]K8sFfFzFlkg[/youtube][youtube]cZF27QK82u0[/youtube]
[youtube]f43wASGij3I[/youtube]
0 x

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Topic author
toylos Admin
Administrator
Administrator
x 1
x 6

Post #15 by toylos Admin » Tue Mar 26, 2013 11:14 pm

Ναι Ντίνο γνωστά τα βιντεάκια και υπάρχουν κιάλλα πολλά όχι μόνο από τον Enis,καλά είπαμε άλλη κλάση το Kronos δεν το βάζουμε στο παιχνίδι για σύγκριση γνωστό το γιατί..

Που θα πάει κάποια στιγμή θα το αποκτήσουμε και αυτό,αλλά το Χ όχι το απλό :D
0 x
Image

Sakis Kalamata Mod
Moderator
Moderator
Όνομα / Name: Θανάσης Σταυριανέας
Μουσικό όργανο / Music Instrument: keybord's και άλλα !!!
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: Roland d-50 & Roland Rs-5 & Roland EM-55 & korg Pa3x
Μπουζούκι-Κλαρίνο-Drums.
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: apo to google !!!
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: enimerosi k psixagogia
YouTube Channel: http://www.youtube.com/user/MrTommyKala ... ature=mhee
x 2
Group: Global moderators
Zodiac: Cancer

Post #16 by Sakis Kalamata Mod » Wed Mar 27, 2013 1:11 am

α ρε τραβεγκο Μ3 τι μας έκανες βραδιάτικα? παιδιά εγώ δέν είπα οτι τα τρίτον είναι για πετάμα. είπα οτι πλέον ξεκολάνε οι ιδιοκτήτες τους απο αυτά και πανε σε κρόνος. μακάρι να μου δωθεί η ευκαιρία να αγοράσω ένα τρίτον στούντιο ή ένα εξτριμ. αλλα άν ήταν να αγοράσω ένα τρίτον 8 + χρόνων προτιμώ ένα Μ3 καινούριο με λίγο ευρώ παραπάνω... + οτι θα έχω καλύτερο όργανο...όσο για ήχους. όλο και κάποι φιλαράκι θα βοηθούσε στο να γεμίσει... :lol:

ας υπήρχαν τα "μαρούλια" και μιά χαρά θα ήμασταν....

και να μή ξεφευγουμε απο το θέμα μας.... τελικά στην ελλάδα ξέρει κανείς πόσο έχει το Μ3 ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ?
0 x
Image

"Να είσαι καλός με τους συνανθρώπους σου ανεβαίνοντας,γιατι θα τους συναντήσεις έναν έναν κατεβαίνοντας"

STDOL1980
Senior user
Senior user
Όνομα / Name: Σταύρος
Τοποθεσία (Location): Ioannina
Μουσικό όργανο / Music Instrument: Synth & blip-blip
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: Korg Triton Classic, pa1Xpro, m50, Electribe SX, Electribe MX, Roland MC-909
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Από αναζήτηση Google
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ανταλλαγή απόψεων, μουσικό υλικό
x 9
x 16
Been thanked: 5 times
Zodiac: Aries

Post #17 by STDOL1980 » Wed Mar 27, 2013 1:19 am

Sakis Kalamata wrote:α ρε τραβεγκο Μ3 τι μας έκανες βραδιάτικα? παιδιά εγώ δέν είπα οτι τα τρίτον είναι για πετάμα. είπα οτι πλέον ξεκολάνε οι ιδιοκτήτες τους απο αυτά και πανε σε κρόνος. μακάρι να μου δωθεί η ευκαιρία να αγοράσω ένα τρίτον στούντιο ή ένα εξτριμ. αλλα άν ήταν να αγοράσω ένα τρίτον 8 + χρόνων προτιμώ ένα Μ3 καινούριο με λίγο ευρώ παραπάνω... + οτι θα έχω καλύτερο όργανο...όσο για ήχους. όλο και κάποι φιλαράκι θα βοηθούσε στο να γεμίσει... :lol:

και να μή ξεφευγουμε απο το θέμα μας.... τελικά στην ελλάδα ξέρει κανείς πόσο έχει το Μ3 ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ?

2,120E το 61 από Ριχάρδο http://www.rihardos.gr/index.php?page=s ... Itemid=132 αλλά νομίζω η Bon έχει ξεστοκάρει m3 δεν πρέπει να έχει άλλα δεν είναι διαθέσιμο σε όλους τους αντιπρόσωπους.
http://www.rihardos.gr/index.php?page=s ... Itemid=132 αλλά νομίζω η Bon έχει ξεστοκάρει m3 δεν πρέπει να έχει άλλα δεν είναι διαθέσιμο σε όλους τους αντιπρόσωπους.
-->
0 x
Πληροφορίες στο bar...

Topic author
toylos Admin
Administrator
Administrator
x 1
x 6

Post #18 by toylos Admin » Wed Mar 27, 2013 1:51 am

Sakis Kalamata wrote:α ρε τραβεγκο Μ3 τι μας έκανες βραδιάτικα? παιδιά εγώ δέν είπα οτι τα τρίτον είναι για πετάμα. είπα οτι πλέον ξεκολάνε οι ιδιοκτήτες τους απο αυτά και πανε σε κρόνος. μακάρι να μου δωθεί η ευκαιρία να αγοράσω ένα τρίτον στούντιο ή ένα εξτριμ. αλλα άν ήταν να αγοράσω ένα τρίτον 8 + χρόνων προτιμώ ένα Μ3 καινούριο με λίγο ευρώ παραπάνω... + οτι θα έχω καλύτερο όργανο...όσο για ήχους. όλο και κάποι φιλαράκι θα βοηθούσε στο να γεμίσει... :lol:

Ρε Σάκη φίλος μην με απογοητεύεις :( στο μυαλό σου το Triton Studio έχεις?Extreme οκ και Μ3,αλλά μάζεψε χρήμα για Kronos άκουσε με,ο γέρος D50 αντέχει ακόμα..

Πάντως αυτή τη στιγμή φτιάχνεις Extreme με moss με 1100-1200 ευρώ όταν εμάς μας έβγαινε 1700-1800ευρώ(μεταχειρισμένο) πριν 3-4 χρόνια.
0 x
Image

Sakis Kalamata Mod
Moderator
Moderator
Όνομα / Name: Θανάσης Σταυριανέας
Μουσικό όργανο / Music Instrument: keybord's και άλλα !!!
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: Roland d-50 & Roland Rs-5 & Roland EM-55 & korg Pa3x
Μπουζούκι-Κλαρίνο-Drums.
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: apo to google !!!
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: enimerosi k psixagogia
YouTube Channel: http://www.youtube.com/user/MrTommyKala ... ature=mhee
x 2
Group: Global moderators
Zodiac: Cancer

Post #19 by Sakis Kalamata Mod » Wed Mar 27, 2013 2:10 am

γιατί ? τι έχει το στούντιο? γιά πές? γιά πές?

όσο για το γέρο... μόνο για να μου θυμίζει αναμνήσεις είναι... ακόμη όμως όποιος τον βλέπει και ξέρει απο όργανα, το θαυμάζει... ωραίος ο γέρος... για πες όμως περί στούντιο... ΞΕΡΑΣΕ ΤΑ ΌΛΑ.... :lol:
0 x
Image

"Να είσαι καλός με τους συνανθρώπους σου ανεβαίνοντας,γιατι θα τους συναντήσεις έναν έναν κατεβαίνοντας"

Filippas
User
User
Όνομα / Name: Σαμαράς Φίλιππας
Τοποθεσία (Location): Μαυροπηγη- Κοζάνης
Μουσικό όργανο / Music Instrument: synthesizer..
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: ROLAND SH-2000-(X3) KORG..TR61--KORG PA600 .. Roland W-30 .
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: από φίλους..
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Επικοινωνία ανταλλαγή απόψεων σε ότι αφορά γύρο από την μουσική
Facebook Profile: Filippas Samaras
YouTube Channel: http://www.youtube.com/watch?v=XJl6wKKCJMY
Zodiac: Libra

Post #20 by Filippas » Wed Mar 27, 2013 2:43 am

Sakis Kalamata wrote: για πες όμως περί στούντιο... ΞΕΡΑΣΕ ΤΑ ΌΛΑ.... :lol:

floppy disk…. CD –ROM… δίσκο SCSI ..αρχαίες κατάστασης . :D .εάν σκέπτεσαι για ΤRΙΤΟΝ ……...EXTREME η καλύτερη λύση ...
Last edited by toylos Admin on Wed Mar 27, 2013 12:41 pm, edited 1 time in total.
Reason: Διόρθωση Quote
0 x