Αγγελία Korg Triton Extreme

Ενημέρωση για μουσικές αγγελίες από το διαδύκτιο, που αφορούν μεταχειρισμένα ή καινούργια (όργανα, παρελκόμενα, αναλώσιμα κτλ) σε τιμή ευκαιρίας/προσφοράς...

Topic author
toylos Admin
Administrator
Administrator
Όνομα / Name: Γιώτης
Τοποθεσία (Location): Ελλάδα
Μουσικό όργανο / Music Instrument: Πλήκτρα
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KORG KRONOS X 61 + KORG M3(EXB-M256+EXB-RADIAS) + KORG TRITON EXTREME 76(MOSS,96ΜΒ)
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Αναζήτηση από το Google
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ενημερωση,Ανταλλαγή απόψεων
x 1
x 6
Group: Administrators
Has thanked: 2 times
Flag: Greece
Zodiac: Taurus
Status: Offline

Αγγελία Korg Triton Extreme

Post #1 by toylos Admin » Tue Mar 26, 2013 1:43 am

Τι έχει γίνει ρε παιδιά και με τα Extreme τελευταία???

Triton Extreme

Triton Extreme

Όλοι πάνε για Kronos ??? :) :D :shock:
0 x

Image

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Sakis Kalamata Mod
Moderator
Moderator
Όνομα / Name: Θανάσης Σταυριανέας
Μουσικό όργανο / Music Instrument: keybord's και άλλα !!!
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: Roland d-50 & Roland Rs-5 & Roland EM-55 & korg Pa3x
Μπουζούκι-Κλαρίνο-Drums.
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: apo to google !!!
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: enimerosi k psixagogia
YouTube Channel: http://www.youtube.com/user/MrTommyKala ... ature=mhee
x 2
Group: Global moderators
Zodiac: Cancer

Re: Αγγελία Korg Triton Extreme

Post #2 by Sakis Kalamata Mod » Tue Mar 26, 2013 2:02 am

Βρε γιωτη με 1200 ευρω το Μ3 θα πας για μεταχειρισμενο τριτον 8 χρονων;
Νταξει αφησαν εποχη τα τριτον αλλα ξεπεραστηκαν πια... Γι αυτο τα πουλανε .
0 x
Image

"Να είσαι καλός με τους συνανθρώπους σου ανεβαίνοντας,γιατι θα τους συναντήσεις έναν έναν κατεβαίνοντας"

Topic author
toylos Admin
Administrator
Administrator
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KORG KRONOS X 61 + KORG M3(EXB-M256+EXB-RADIAS) + KORG TRITON EXTREME 76(MOSS,96ΜΒ)
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Αναζήτηση από το Google
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ενημερωση,Ανταλλαγή απόψεων
x 1
x 6

Post #3 by toylos Admin » Tue Mar 26, 2013 2:12 am

Sakis Kalamata wrote:Βρε γιωτη με 1200 ευρω το Μ3 θα πας για μεταχειρισμενο τριτον 8 χρονων;

Για το Μ3 τα έχουμε πει ότι δεν το ακουμπάνε το όργανο γιατί δεν βρίσκουν ήχους,όσοι το πήραν παλιότερα το πούλησαν πάλι και έπαιρναν extreme.Το Μ3 είναι παρεξηγημένο όργανο το συζητήσαμε στο άλλο θέμα!!!

Επίσης θα μου επιτρέψεις να μην συμφωνήσω φίλε Σάκη,όχι και ξεπεράστηκαν τα Extreme γιατί ακόμα και σήμερα όποιον και να ρωτήσεις τι όργανο να αγοράσεις για την δουλειά(γάμους,πανηγύρια,λαικά πατάρια) θα σου πουν Triton Extreme και όχι Μ3 ούτε βέβαια Kronos για τους γνωστούς λόγους.. ;)

Σάκη μήπως ήρθε η σειρά σου να τσιμπήσεις κανένα Extreme??? :D :D ;)

Κάποιοι έκαναν την αρχή βλέπω στις τιμές για την πραγματική τιμή την οποία θα έπρεπε να έχει το συγκεκριμένο μοντέλο μετά από 8-9 χρόνια δημιουργίας του.

Βάλτου και μια moss πάνω με άλλα 300-350 ευρώ και με 1100-1200 ευρώ έφτιαξες τούμπανο όργανο και είσαι άντε γεια...
0 x
Image

STDOL1980
Senior user
Senior user
Όνομα / Name: Σταύρος
Τοποθεσία (Location): Ioannina
Μουσικό όργανο / Music Instrument: Synth & blip-blip
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: Korg Triton Classic, pa1Xpro, m50, Electribe SX, Electribe MX, Roland MC-909
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Από αναζήτηση Google
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ανταλλαγή απόψεων, μουσικό υλικό
x 9
x 16
Group: Registered users
Been thanked: 5 times
Zodiac: Aries

Post #4 by STDOL1980 » Tue Mar 26, 2013 12:54 pm

Sakis Kalamata wrote:Βρε γιωτη με 1200 ευρω το Μ3 θα πας για μεταχειρισμενο τριτον 8 χρονων;

Τα Triton ξεπεράστηκαν? για βάλε Star όπου δεις live έχει και ένα Triton επάνω! Εγώ με 1200 θα έπαιρνα Extreme με moss το έχω ξαναπεί δεν ακουμπάω m3!!!! :mrgreen: :twisted:
0 x
Πληροφορίες στο bar...

Disable adblock

Topic author
toylos Admin
Administrator
Administrator
x 1
x 6

Post #5 by toylos Admin » Tue Mar 26, 2013 1:20 pm

STDOL1980 wrote:
Τα Triton ξεπεράστηκαν? για βάλε Star όπου δεις live έχει και ένα Triton επάνω! Εγώ με 1200 θα έπαιρνα Extreme με moss το έχω ξαναπεί δεν ακουμπάω m3!!!! :mrgreen: :twisted:

Έτσι είναι,το Extreme κατά την γνώμη μου έχει πολύ ψωμί ακόμα πάνω στα πατάρια,μην περιμένετε να δείτε κάτι διαφορετικό από Kronos σε λίγο καιρό και αυτό σε πατάρια με ονοματάκια και πάνω,που βέβαια δεν σημαίνει ότι θα λείπει και το Extreme από το κουστούμι...

Σίγουρα δεν θα δούμε το Krome μην τρελαθούμε για μένα είναι πατάτα αυτά τα υπομοντέλα της Korg όπως και το Μ50 αν θυμάστε!!!Το είδατε σε πολλα πατάρια???

Σταύρο το Μ3 το αδικείς αλλά οκ σεβαστή κάθε άποψη,σίγουρα Extreme με moss δεν πρέπει να λείπει από τον εξοπλισμό ενός μουσικού του ύφους και του στυλ το δικό μας με το οποίο ασχολούμαστε
0 x
Image

STDOL1980
Senior user
Senior user
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: Korg Triton Classic, pa1Xpro, m50, Electribe SX, Electribe MX, Roland MC-909
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Από αναζήτηση Google
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ανταλλαγή απόψεων, μουσικό υλικό
x 9
x 16

Post #6 by STDOL1980 » Tue Mar 26, 2013 2:28 pm

Δεμ μ'αρεει το ασπρο το νοσοκομειακο με φερν αναγουλα και ξαβαφν τα κμπια :lol:

οχι βρε το m3 είναι οργανάρα αρκεί να μπορέσεις να το στήσεις για πατ(ζ)άρι χεχε αν μπορέσεις και το στήσεις κατάλληλα μια χαρά είναι αλλά όχι ότι ξεπεράστηκαν και τα Triton ρε παιδιά εντάξει ότι πάλιωσαν ναι.... πάλιωσαν αλλά προχτές έβλεπα χολίδη νομίζω extra και είχε classic επάνω, άσε που ότι πρωινάδικο ανοίξεις τρως τα extreme φάτσα από Γωγω Τσαμπα μέχρι Σπανού-Σαμπάνη. Δουλεύονται ακόμη.

όσο για το m50 μη το αναφέρεις γιατί θα το πετάξω απ το παράθυρο.... το φτηνό το κρέας όπως λένε....
0 x
Πληροφορίες στο bar...

Topic author
toylos Admin
Administrator
Administrator
x 1
x 6

Post #7 by toylos Admin » Tue Mar 26, 2013 2:53 pm

STDOL1980 wrote:Δεμ μ'αρεει το ασπρο το νοσοκομειακο με φερν αναγουλα και ξαβαφν τα κμπια :lol:

οχι βρε το m3 είναι οργανάρα αρκεί να μπορέσεις να το στήσεις για πατ(ζ)άρι χεχε αν μπορέσεις και το στήσεις κατάλληλα μια χαρά είναι αλλά όχι ότι ξεπεράστηκαν και τα Triton ρε παιδιά εντάξει ότι πάλιωσαν ναι.... πάλιωσαν αλλά προχτές έβλεπα χολίδη νομίζω extra και είχε classic επάνω, άσε που ότι πρωινάδικο ανοίξεις τρως τα extreme φάτσα από Γωγω Τσαμπα μέχρι Σπανού-Σαμπάνη. Δουλεύονται ακόμη.

όσο για το m50 μη το αναφέρεις γιατί θα το πετάξω απ το παράθυρο.... το φτηνό το κρέας όπως λένε....

Εγώ απορώ πως είχες πάρει το Μ50?Και λέω απορώ γιατί ξέρω πάνω κάτω τις απόψεις σου και το πως κρίνεις ένα όργανο..

Μην το πάμε πολύ μακριά και εγώ πριν 3 μέρες έβλεπα μια εκπομπή που είχε καλεσμένο τον Αντώνη Βαρδή και ο ένας πληκτράς ο Μπάμπης Μαραγκός με ένα Kurzweil πιάνο και ένα Extreme και ο άλλος πληκτρας ο Δημήτρης Δέκος με το Trinity V3 και ή Extreme είχε ή το Motif δεν φαινόταν καλά και ένα Kronos βέβαια που νομίζω δεν είναι δικό του..

Παραθέτω το λινκ σε όποιον θέλει να δει και την εκπομπή,πατήστε εδώ :D

Εν ολίγης τα Extreme ακόμα παίζουν δυνατά και θα παίζουν..Ακόμα και με μεγάλα ονόματα στην Ελλάδα!!!
0 x
Image

STDOL1980
Senior user
Senior user
x 9
x 16

Post #8 by STDOL1980 » Tue Mar 26, 2013 3:49 pm

toylos wrote:
STDOL1980 wrote:Δεμ μ'αρεει το ασπρο το νοσοκομειακο με φερν αναγουλα και ξαβαφν τα κμπια :lol:

Εγώ απορώ πως είχες πάρει το Μ50?Και λέω απορώ γιατί ξέρω πάνω κάτω τις απόψεις σου και το πως κρίνεις ένα όργανο..

Μην το πάμε πολύ μακριά και εγώ πριν 3 μέρες έβλεπα μια εκπομπή που είχε καλεσμένο τον Αντώνη Βαρδή και ο ένας πληκτράς ο Μπάμπης Μαραγκός με ένα Kurzweil πιάνο και ένα Extreme και ο άλλος πληκτρας ο Δημήτρης Δέκος με το Trinity V3 και ή Extreme είχε ή το Motif δεν φαινόταν καλά και ένα Kronos βέβαια που νομίζω δεν είναι δικό του..

Παραθέτω το λινκ σε όποιον θέλει να δει και την εκπομπή,πατήστε εδώ :D

Εν ολίγης τα Extreme ακόμα παίζουν δυνατά και θα παίζουν..Ακόμα και με μεγάλα ονόματα στην Ελλάδα!!!

Δεν το πήρα για λαικό το m50 το πήρα για άλλου είδος μουσική και επειδή ήταν και ελαφρύ και είχα και τα λεφτά στο χέρι και ήθελα άλλα τόσα για το m3 Γιώτη.... συν ότι το δοκίμασα πριν το πάρω είχε φέρει κομάτι δοκιμαστικό. Αλλά όταν ήρθε η ώρα για πίστα μπήκε το classic πάνω και τέλος!
0 x
Πληροφορίες στο bar...

jojef
Senior user
Senior user
Όνομα / Name: jojef
Τοποθεσία (Location): ελλαδα
Μουσικό όργανο / Music Instrument: αρμονιο
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: korg pa900
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: ανταλαγη αποψεων για την μουσικη
YouTube Channel: http://www.youtube.com/user/jojef100
Zodiac: Gemini

Post #9 by jojef » Tue Mar 26, 2013 5:34 pm

[youtube]ZPViTIu3slI[/youtube]

τιποτα δεν ειναι ξεπερασμενο για εμενα εφοσων δουλευη αξιοπρεπεστατα και οι ηχοι του ειναι θανατος φυσικα με πολυ προσωπικη εργασια για το στησιμο του οργανου για αυτο παραθετο και το βιντεο
Last edited by toylos Admin on Tue Mar 26, 2013 6:12 pm, edited 1 time in total.
Reason: Προσθήκη κώδικα Youtube
0 x

Filippas
User
User
Όνομα / Name: Σαμαράς Φίλιππας
Τοποθεσία (Location): Μαυροπηγη- Κοζάνης
Μουσικό όργανο / Music Instrument: synthesizer..
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: ROLAND SH-2000-(X3) KORG..TR61--KORG PA600 .. Roland W-30 .
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: από φίλους..
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Επικοινωνία ανταλλαγή απόψεων σε ότι αφορά γύρο από την μουσική
Facebook Profile: Filippas Samaras
YouTube Channel: http://www.youtube.com/watch?v=XJl6wKKCJMY
Zodiac: Libra

Post #10 by Filippas » Tue Mar 26, 2013 7:57 pm

Είχα σχεδόν όλη την σειρά TRITON εκτός από το studio (για αυτό κατή ξέρω από συμβόλαια) :D πολύ καλά σεταρισμένα από μένα και από φίλους πληκράδες για λαϊκό ρεπερτόριο ..άκουσα το Μ3 με καλό σετ και έπαθα την πλάκα μου πολύ καλύτερο όργανο κατά την γνώμη μου παιδιά …για καπιών που θέλει να κάνη αγορά Μ3 με κλειστά τα μάτια δεν το συζητώ ιδικά τώρα που έπεσε και η τιμή του ..δεν λέω καλό και το extreme και θα παίζει για πολύ καιρό ακόμα στα πατάρια αλλά έγινε σούπα για αυτό και τα πουλάμε η περισσότερη …αυτή είναι η γνώμη μου ίσως είναι και λάθος δεν ξέρω .. :)
0 x

Disable adblock

Was This Topic Useful?

• Similar Topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to “ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ / ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ / ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ”