βοηθεια για κιθαρα Γιακε-Σουκα

Θέματα που αφορούν το συγκεκριμένο όργανο

armonistas78
Newbie
Newbie
Όνομα / Name: sakis
Μουσικό όργανο / Music Instrument: armonio
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: korg pa 800 korg v3 korg m3
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: apo flo
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: oti o kathenas
YouTube Channel: armonistas 78
Group: Registered users
Status: Offline

Re: βοηθεια για κιθαρα Γιακε-Σουκα

Post #21 by armonistas78 » Wed Jun 11, 2014 9:36 pm

geia sou ke xarasou file miltos66 den exo apolitos kanena provlima mazisou afto na to vgalis apo to mialosou ke oti goustaris zitisetomou apla den mprizothika mesena mprozothika me ton tipo pou sou ta edose geia ti an den to gnorizis tou exo dosi arketi doulia pou ithela aplos na ta mirasto mono me to sigkekrimeno atomo ke mou edose ton logo oti den tha ta dosi aftos se kanenan afto geia mena einai oti den ektimise tin xironomiamou anekathen an ta exo mirasi ke se 500 atoma ego prosopika geia afton ton logo ke mono mou tin espase mazisou eimai ok
0 x

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

miltos66
Newbie
Newbie
Όνομα / Name: miltos
Τοποθεσία (Location): kabala
Επάγγελμα / Occupation: isodimatias
Μουσικό όργανο / Music Instrument: pliktra-sazi
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: korg x50
korg 600 qt
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: filaraki
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: gnosis
x 1
Zodiac: Gemini

Post #22 by miltos66 » Wed Jun 11, 2014 11:42 pm

φιλε μου Σακί...σε λέω φιλε μου αν και δεν σε γνωρίζω..απλά γιατί είσαι καλλιτέχνης και μάλιστα πολλή καλός και σε θεωρώ φίλο μου....αν είναι αυτό το άτομο που νομίζω και εγώ...απλά πρέπει να σου πω πως...σε ένα σημείο δεν φταίει και αυτός...και θα σου πω γιατί...αν είναι αυτός που λέμε...είναι κουμπάρος μου...και έτυχε να πάρο το δικό του αρμόνιο του να παο να παίξω δυο -τρις φορες...χωρίς να τον ρωτήσω όπως το δοκίμαζα σπίτι...μου αρέσανε μερικά πράγματα...και έτσι έβαλα το "στικακι" και τα αποθήκευσα για να τα περάσω αργότερα στο δικό μου όργανο... χωρίς να ξέρει αυτός...επειδή είχε και το σετάκι του "σχαρμανν" επάνω στο όργανο υπόθεσα πως έτσι και αλλιώς δεν θα μου τα παίξει σε μένα γιατί θέλει το γνήσιο "στικακι"...και έτσι όταν γύρισα το όργανο δεν του είπα και τίποτα...όταν τα πέρασα στο δικό μου...όντως δεν τα έπαιζε όλα...μερικά από αυτά ..και έτσι τον ρώτησα και μου είπε πως τα πήρε από κάποιον μέσα από midi part...αλλα με παρακάλεσε να μην δώσω σε κανένα τίποτα...φυσικά μονο την κιθάρα κράτησα...δεν θέλω να τον καλύψω...αλλα αλήθεια σου λέω...ξέρεις πως γίνονται αυτά ...εγώ πήγα να παίξω κάπου και ανέβηκε ένας αρμονίστασ να με ξεκούραση...και τυχαία βλέπω πως έβαζε "στικακι" και "εφιαxνε" αντιγραφή του οργανου....e τι να του πω???

...δεν eiπα ποτε πως είναι δικια μου δουλειά...δυστυχώς λίγη έχουν αυτό το χάρισμα να δουλεύουνε καλά ένα όργανο...όπως εσύ...aaaaa....τώρα που το θυμήθηκα...όταν τον ρώτησα να μου δόση ...μου είπε πως δεν μπορεί...γιατί το υποσχέθηκε σε σένα...και έτσι εγώ σου είχα στήλη δυο μηνύματα εδώ μέσα στο midi part...αλλα δυστυχώς δεν απάντησες...για κοίτα λίγο τα μηνύματα σου ισως είναι ακόμα επάνω...για να σου ζητούσα μερικά πράγματα που άκουσα στο σετάκι και αν πουλούσες κανένα...αν βρείς τα μηνύματα μου θα dis πως λέω την αλήθεια....νάσε καλά αγορίνα...και πάντα επιτυχίες να έχεις...
0 x

Sokratis1974 Admin
Administrator
Administrator
Όνομα / Name: Σωκράτης
Τοποθεσία (Location): Ηράκλειο Κρήτης
Μουσικό όργανο / Music Instrument: KEYBOARDS
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: Ketron Audya, SD-1, Korg Pa3x, microARRANGER, Roland XV-5080, V-Synth, Fantom G-6, D-50, SH-201, Dave Smith Evolver, Novation KS-4
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Google
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ανθρώπους με ίδιο ενδιαφέρον
x 10
x 37
Group: Administrators
Has thanked: 79 times
Been thanked: 6 times
Flag: Greece
Zodiac: Aquarius

Post #23 by Sokratis1974 Admin » Thu Jun 12, 2014 8:34 am

miltos66 wrote:φιλε μου Σωκράτη...δεν ειπα ποτε πως είναι δικια μου δουλειά...ότι και να έδωσα εδώ και εκεί....ποτε...όσο για τον Σακί...σε ένα σημείο έχει.. ok.. δίκαιο...αλλα στην δικια μου περίπτωση...δεν έγραψα πουθενά πως είναι δικια μου η κιθάρα...απλά ειπα...να μπει μέσα και να την ακούσει...και αν του αρέσει να του την στυλο....αυτό και μονο ειπα...και μπορείς να το διαβάσεις...

Μιλτο πιστεψε με και σου το λεω απολυτως αληθινα δεν εννοουσα εσενα....
Απλως πηρα αφορμη το συμβαν για να πω την αποψη μου για κατι που εχω ζησει απο κοντα!!!
Χιλια συγνωμη αν εννιωσες οτι σε εθιξα....
Δεν ειχα απολυτως ουδεμια προθεση για κατι τετοιο.....
0 x

miltos66
Newbie
Newbie
Όνομα / Name: miltos
Τοποθεσία (Location): kabala
Επάγγελμα / Occupation: isodimatias
Μουσικό όργανο / Music Instrument: pliktra-sazi
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: korg x50
korg 600 qt
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: filaraki
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: gnosis
x 1
Zodiac: Gemini

Post #24 by miltos66 » Thu Jun 12, 2014 11:15 am

όχι Σωκράτη..μην αγχώνεσαι φιλε μου...δεν σκέφτηκα τέτοιο πράγμα...αλίμονο με κάθε γνώμη του καθενός να παρεξηγούμαστε άμεσος...επειδή κανεις αυτή την δουλειά και είχες και έχεις ακόμα προβλήματα με μερικούς που σπάνε το "στικακι" σου και τα πουλάνε...σε καταλαβαίνω φιλε μου....και πάλι σου λέω...μην νιώθεις άβολα...κανένα πρόβλημα...συζήτηση κάνουμε...αλίμονο....
0 x

Disable adblock

KONNECTORAS Admin
Administrator
Administrator
Όνομα / Name: Βασίλης
Τοποθεσία (Location): Νίκαια
Μουσικό όργανο / Music Instrument: Πλήκτρα
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KURZWEIL: K2000S v3.87 w/P-RAM, 64MB sample ram & Compactflash Drive modification, K2500R v5.01 w/P-RAM2, 128MB sample ram & KDFX, K2600S v4.11 w/128MB P-RAM26, sample ram, RMB26-1 έως 4, & Compactflash Drive modification, Expression Mate (Ribbon Controller),
KORG: WAVESTATION SR, TRITON EXTREME 76 w/MOSS & 96MB sample ram, TRITON RACK (w/EXB-MOSS, EXB-SCSI, EXB-PCM 01-02-04-05-06-07-08-09), TRINITY PLUS (w/SOLO-TRI,HDR-TRI,DI-TRI,PBS-TRI), PA3X 76 w/EXB-M256, PAD CONTROL
ROLAND: JD990 w/SR-JV 04, JV1080 w/SR-JV 04-06-11-99, XV5080 w/128MB sample ram, SR-JV 01-07-19-98 & SRX 06-07-04-98, FANTOM-XR w/SRX 01-02-03-11-97 &1GB sample ram
YAMAHA: TG500 w/1MB flash ram, RM50 w/0.5MB flash ram, MOTIF ES6 (w/ PLG150-VL-AN-DX & 1GB sample ram), VL70M, PSS680+790, PSR500
CASIO: CZ101
AKAI: SG01V
NOVATION: SL 61 MK II
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Από αναζήτηση στο google...!
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ανταλλαγή γνώσεων, απόψεων, υλικού, τεχνικής βοήθειας καθώς και γνωριμίες με ανθρώπους του ίδιου ενδιαφέροντος, την μουσική τεχνολογία ή καλύτερα την τεχνολογία στην υπηρεσία της μουσικής!!!
Facebook Profile: Konnectoras Konnex
x 44
x 5
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times
Zodiac: Scorpio

Post #25 by KONNECTORAS Admin » Thu Jun 12, 2014 12:39 pm

Παιδιά, αυτή η συζήτηση δεν βγάζει άκρη.
Σας παρακαλώ.
Και εμένα, μου έφτασαν κάποια στιγμή δείγματα, γνωστού ονοματιστού παίκτη, τα οποία ανακάλυψα ότι είναι δικής μου ηχογράφησης, όχι δικά μου -το τονίζω αυτό- και τα οποία μάλιστα έχω ανεβασμένα από χρόνια και στο midipart...!
Τι θα έπρεπε να κάνω τότε δηλαδή...;
Ίσα-ίσα που μέσα μου αισθάνθηκα ότι και προσωπικά άλλα και ως φόρουμ, κάτι κάνουμε πλέον στην πιάτσα!

Υλικό, από τη στιγμή που δίνεται στην κοινότητα, είναι προς πάσα χρήση.

Γι αυτό σας λέω, δεν βγάζουμε άκρη έτσι, πάμε παρακάτω σε νέα πράγματα. ;) ;) ;)
0 x
Image Η ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ ΠΑΙΔΙΑ!!!!

Image ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΗΡΘΕ ΤΟ ΘΗΡΙΟ !!!

armonistas78
Newbie
Newbie
Όνομα / Name: sakis
Μουσικό όργανο / Music Instrument: armonio
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: korg pa 800 korg v3 korg m3
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: apo flo
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: oti o kathenas
YouTube Channel: armonistas 78

Post #26 by armonistas78 » Thu Jun 12, 2014 6:25 pm

3 pragmata tha po 1 den exo danisi potes organo me iliko pou den mou aniki ke tha mporousa na prozvalo ton alon 2 oti mou zitisan ke mporesa na to prosfero to ekana me olimou tin kardia 3 o singekrimenos pou enois an diavasis parapano tha katalavis kalitera pos to lei ksekathara koumpare dine nine pragmata ke perimene na sou ksanadoso tora ti les esi ke den les den asxoloume alo ego afto to simperazma evgala ke ama eimai kapou lathos 1000 signomi ke mia thermi paraklisi se olous opios aneveni sto organo tou kathenos ke prospathi na antigrapsi to set kovete apo tin riza geia ti emena afto legete ekmetalefsi ke klepsimo na prosexete poli
0 x

KONNECTORAS Admin
Administrator
Administrator
Μοντέλο οργάνου / Music Instrument Model: KURZWEIL: K2000S v3.87 w/P-RAM, 64MB sample ram & Compactflash Drive modification, K2500R v5.01 w/P-RAM2, 128MB sample ram & KDFX, K2600S v4.11 w/128MB P-RAM26, sample ram, RMB26-1 έως 4, & Compactflash Drive modification, Expression Mate (Ribbon Controller),
KORG: WAVESTATION SR, TRITON EXTREME 76 w/MOSS & 96MB sample ram, TRITON RACK (w/EXB-MOSS, EXB-SCSI, EXB-PCM 01-02-04-05-06-07-08-09), TRINITY PLUS (w/SOLO-TRI,HDR-TRI,DI-TRI,PBS-TRI), PA3X 76 w/EXB-M256, PAD CONTROL
ROLAND: JD990 w/SR-JV 04, JV1080 w/SR-JV 04-06-11-99, XV5080 w/128MB sample ram, SR-JV 01-07-19-98 & SRX 06-07-04-98, FANTOM-XR w/SRX 01-02-03-11-97 &1GB sample ram
YAMAHA: TG500 w/1MB flash ram, RM50 w/0.5MB flash ram, MOTIF ES6 (w/ PLG150-VL-AN-DX & 1GB sample ram), VL70M, PSS680+790, PSR500
Πώς μάθατε για το midipart / How did you find midipart site: Από αναζήτηση στο google...!
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: Ανταλλαγή γνώσεων, απόψεων, υλικού, τεχνικής βοήθειας καθώς και γνωριμίες με ανθρώπους του ίδιου ενδιαφέροντος, την μουσική τεχνολογία ή καλύτερα την τεχνολογία στην υπηρεσία της μουσικής!!!
x 44
x 5

Post #27 by KONNECTORAS Admin » Thu Jun 12, 2014 8:04 pm

armonistas78 wrote:3 pragmata tha po 1 den exo danisi potes organo me iliko pou den mou aniki ke tha mporousa na prozvalo ton alon 2 oti mou zitisan ke mporesa na to prosfero to ekana me olimou tin kardia 3 o singekrimenos pou enois an diavasis parapano tha katalavis kalitera pos to lei ksekathara koumpare dine nine pragmata ke perimene na sou ksanadoso tora ti les esi ke den les den asxoloume alo ego afto to simperazma evgala ke ama eimai kapou lathos 1000 signomi ke mia thermi paraklisi se olous opios aneveni sto organo tou kathenos ke prospathi na antigrapsi to set kovete apo tin riza geia ti emena afto legete ekmetalefsi ke klepsimo na prosexete poli

Σάκη, γενικά συμφωνώ με την άποψή σου.
Προς γνώση και συμμόρφωση λοιπόν, με ποιους συνεργαζόμαστε και τι εμπιστοσύνη δείχνουμε.
0 x

Topic author
arcadios
Newbie
Newbie
Όνομα / Name: TOLIS
Μουσικό όργανο / Music Instrument: -
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: GNOSEIS

Post #28 by arcadios » Thu Jun 12, 2014 8:13 pm

εγω παντως οποιος μου δωσει κιθαρα που ψαχνω πληρωνω και τα πνευματικα δικαιωματα :)
0 x

KONNECTORAS Admin
Administrator
Administrator
x 44
x 5

Post #29 by KONNECTORAS Admin » Thu Jun 12, 2014 8:32 pm

Ψάξε την κιθάρα του King Korg.
Την έχει διαθέσιμη ως προσφορά χωρίς χρέωση στην κοινότητα.
0 x

Topic author
arcadios
Newbie
Newbie
Όνομα / Name: TOLIS
Μουσικό όργανο / Music Instrument: -
Τι ψάχνετε στο midipart / What are you looking for in midipart site: GNOSEIS

Post #30 by arcadios » Thu Jun 12, 2014 8:50 pm

ειναι αυτη που μου υπεδειξε ο Σωκρατης αλλα ειναι 30 μεγα και εγω εχω το πα600...
0 x

Disable adblock

Was This Topic Useful?

Return to “Korg Pa600”